Wystawcy

DIY DIGITAL CLOCK

tn_logotyp

Nazwa firmy: DIY DIGITAL CLOCK

Strona internetowa: www.clockdd.com

E-mail: diydigitalclock@gmail.com

Media społecznościowe:

Co robimy, kim jesteśmy?

DIY DIGITAL CLOCK ® - to kreatywny, edukacyjny zestaw, zegar do samodzielnego wykonania przez dziecko 6+ . Zestaw jest tekturowym opakowaniem zaprojektowanym w nurcie eko i w duchu pedagogiki Montessori, zawierającym z jednej strony perforowany cyferblat, przeznaczony do wyszycia kolorowymi sznurówkami. Z drugiej strony opakowania znajduje się instrukcja, która po wycięciu i zszyciu przez dziecko sznurówką zamienia się w broszurę, i kartę ćwiczeń do wielokrotnego trenowania małej motoryki. Perforacja na cyferblacie a także instrukcja sugerują aby po wyszyciu cyfry wyglądały jak na wyświetlaczu elektronicznym. Celowym zabiegiem jest umieszczenie ich na tarczy zegara analogowego, aby zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy tymi dwiema formami odczytywania czasu. Jest to również pretekst do tematu kreatywnych warsztatów edukacyjnych o czasie, realizowanych z użyciem DIY DIGITAL CLOCK ®. Wewnątrz opakowania znajduje się komplet sznurówek i mechanizm zegara kwarcowego ze wskazówkami. Produkt wpisuje się w ideę DIY (do it yourself / zrób to sam). Praca z DDC ® idealnie nadaje się do realizacji warsztatów dla dzieci.

Oprócz funkcji edukacyjnej (rozwój umiejętności manualnych, nauka czasu), DDC ® pełni również funkcję ekologiczną, ponieważ zegar został zaprojektowany w taki sposób, by był jednocześnie opakowaniem i całkowicie zostaje wykorzystany do wykonania zadania. Całkowicie podlega również recyklingowi.

W 2016 roku DDC ® został wyróżniony przez Instytut Designu w Kielcach i zaproszony do prezentacji, podczas wystawy dla 40 najlepszych projektów dla dzieci w Polsce pod tytułem "Lekcja Designu". Ponadto gościliśmy z warsztatami na: Łódź Design Festival, Gdynia Design Days a także na Arena Design w Poznaniu. Zaprojektowany i wykonany przez pracownię Tiku Tiku Design DIY DIGITAL CLOCK ® jako całkowicie polski produkt w 2021 roku w ramach Programu Partnerskiego organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu będzie brał udział w Światowej Wystawie EXPO 2021 w Dubaju.

tn_kafelekWideo

Galeria