Wystawcy

NUDO

nudo-design. logo. jpg

Nazwa firmy: NUDO

Strona internetowa: www.nudo.design

E-mail: hello@nudo.design

Media społecznościowe:

Co robimy, kim jesteśmy?

NUDO design to polsko-włoskie studio projektowe i manufaktura mebli i dodatków do nowoczesnych wnętrz. Kształtujemy przestrzeń wokół nas, w której nie znajdziemy zbędnych dekoracji. Ograniczamy sylwetki naszych produktów do minimum i podążamy za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem nawet ciężkimi liniami. Nudo po włosku oznacza nagi.

Pragniemy aby nasze meble były jak nagie ciało, które poprzez dodatki zyskuje ubiór i indywidualny styl. Chcemy, aby każdy klient korzystał z naszych mebli jako punkt wyjścia do dalszych interpretacji. Linie i obłe kształty mają przyciągać spojrzenia, ale nie przytłaczać wnętrza. Zmysłowa koncepcja twórczości oparta jest na pobudzeniu zmysłów człowieka. Nieprzypadkowo na pierwszą kolekcję składało się akurat pięć serii. Każdą charakteryzuje coś odmiennego: GIRO zaskakuje filarem w kształcie łuku, PIANO zaokrąglonym szlifem kantów, TONDO ukośnym cięciem blatu podpartego trzema prostokątnymi nogami, CONCA półokrągłym kształtem i lekkim wygięciem, a ONDA falistymi wgłębieniami. Za niezbędne uważają tworzenie prostych przedmiotów, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.

Marka Nudo otrzymała dwa wyróżnienia znaku jakości “Must Have” przyznanej przez Łódź Design festival za produkty: PIANO Coffee Tables (2019r.) i GIRO Coffee Tables (2020r.)

organizery-12432389_21028412

Galeria