Wystawcy

Woskowijka by Malu

logo

Nazwa firmy: Woskowijka by Malu

Strona internetowa: www.woskowijki.pl

E-mail: info@woskowijki.pl

Media społecznościowe:

Co robimy, kim jesteśmy?

Woskowijki to ekoalternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej, służące do pakowania i przechowywania żywności. Są w 100% naturalne, biodegradowalne, wielokrotnego użytku, antybakteryjne i pięknie wyglądają. Powstają one na bazie organicznej bawełny, nasączonej specjalną mieszaniną wosku pszczelego, żywicy sosnowej i oleju jojoba. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze, mogą służyć nawet do 1 roku codziennego użytkowania.

Produkt stworzyliśmy w 2018 roku, jako odpowiedź na własne potrzeby ograniczenia plastiku i jednorazowych opakowań w kuchni. Idealnie nadają się do pakowania i przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów, bakalii, ciast lub szczelnego przykrycia żywności w misce lub kubeczku.  

Działają pod wpływem nacisku i ciepła rąk ludzkich. Wystarczy owinąć produkt lub naczynie, docisnąć rękami i przytrzymać 2-3 sekundy. Woskowijka zachowa wtedy kształt produktu i stworzy jego opakowanie. Po użyciu, rozprostowujemy ją, przemywamy zimną lub letnią, bieżącą wodą i zostawiamy do wyschnięcia. Gdy jest sucha możemy ją schować lub użyć ponownie. Jeśli się zatłuści można użyć delikatnej gąbki z płynem. Unikać źródeł ciepła - gorąca woda, zmywarka, kaloryfer, gorące potrawy, itp.

Nasza rodzinna manufaktura MALU produkuje ręcznie woskowijki w Krakowie, w naszym niewielkim zakładzie. 

Produkt zdobył m.in. wyróżnienie przyznane przez Łódź Design Festival ( Must Have 2019), Akademię Leona Koźmińskiego (“Startup pozytywnego wpływu”) i Polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego (Dobry Wzór 2020).

tn_DSC_3518 kafelek

tn_Woskowijki-2-1-01

Galeria