O projekcie

image

Projekt Creative Design Accelerator realizowany jest w ramach program Economic Accelerator, który działa w ramach Fundacji Instytut Studiów Wschodnich (organizator Forum Ekonomicznego).

Economic Accelerator rozwijany jest już od trzech lat. W ramach programu zorganizowanych zostało wiele projektów, których celem jest wsparcie rozwoju, promocji i internacjonalizacji małych i średnich przedsiębiorstw. Do tej pory program skupiał się na firmach działających w sektorze innowacji i nowych technologii, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, od tego roku swoje działania program również kierowany jest do branży przemysłu kreatywnego, czego efektem jest powstanie projektu Creative Design Accelerator.

Głównym założeniem projektu Creative Design Accelerator jest wsparcie edukacyjne dla przedsiębiorstw z branży kreatywnej: gamingu, mody i designu. Dzięki tym działaniom zostanie pobudzony ich rozwój i innowacyjność oraz stworzona zostanie platforma do wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów z potencjalnymi inwestorami i klientami.